Awans Dla KKP Bydgoszcz

• autor: klausik, 2011-06-01 21:58

Rolnik B. Głogówek - KKP Bydgoszcz 1-4 (0-0)

Bramka dla Rolnika Agata Sobkowicz 55'

Bramki dla Bydgoszczy  Pancek 61, Makowska 71' , Krychowiak  74' , Siekierska 85'

Rolnik: Madej - Stroka, Rudner (67. Wiecheć), Kościelniak (67. Cholewa), Bielska - E. Pawłowska (78. Bielaszka), Łuczak, Sobkowicz, Sotor - Sawicka (43. Miadzielec), Kaczmarczyk. Trener Stanisław Dyja.

KKP: Granowska - Daleszczyk, Krychowiak (88. Chyżewska), A. Pawłowska (59. Siekierska), Sass (57. Kryszak) - Sieradzka, Krauze (71. Balcewicz), Makowska, Pancek - Arbuz, Kutnik. Trener Sławomir Malicki.

Sędzia Główna :Magdalena Figura (Katowice)..

Asystent 1 Izabela Kowalska- Cichosz

Asystent 2 Renata Bernaś

Zdjęcia Źródło NTO

Prasa o meczu

Piłkarki Rolnika B. Głogówek , mimo ambitnej gry do samego końca  ,uległy w ostatnim meczu drużynie KKP Bydgoszcz  1:4(0:0) , która awansowała do Ekstraligi.Do sobotniego spotkania obie drużyny przystąpiły bardzo skupione, przez całe 90 minut gry nie brakowało walki z obu stron stron. Bydgoszczanki atakowały już od pierwszych minut meczu. Po niespełna 5 minutach gry zawodniczki przyjezdne miała świetną okazję na otwarcie wyniku sobotniego starcia, jednak na szczęście Rolnika nie udało się im jej wykorzystać. W odpowiedzi Jagoda Sawicka strzela na bramkę KKP z rzutu rożnego, jednak bramkarka na raty łapie piłkę .Najlepszą sytuację dla naszej drużynę w pierwszej części spotkania miała Agata Sobkowicz , która z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Wynik do przerwy 0:0. Po zmianie stron KKP ponownie rozpoczął od groźnych ataków. Jednak to w 55 minucie spotkania po rzucie rożnym Katarzyny Rudner, Agata Sobkowicz  wyskoczyła najwyżej i strzałem głową umieściła piłkę w siatce. Niestety, strata bramki nie podłamała naszych przeciwniczek, które już w 6 minut później wyrównały po strzale  Karoliny Panclek.   Zawodniczki KKP poszyły za ciosem, efektem czego były kolejne zdobyte bramki, kolejno Natalii Makowskiej (71'), Doroty Krychowiak (76').  W odpowiedzi Rolniczki miały świetną okazję - Agata Sobkowicz  dośrodkowuje do Marleny Miadzielec , która strzela w okienko jednak świetną paradą popisała się bramkarka KKP wybijając piłkę na rzut rożny. Czas uciekał na naszą niekorzyść dlatego do ofensywy zostały przesunięte kolejne zawodniczki co ułatwiło KKP zdobycie czwartej bramki  z kontrataku .
Drużyna KKP Bydgoszcz   była drużyną lepszą , dlatego też zasłużenie wygrała dzisiejsze starcie. Gratulujemy  awansu  oraz życzymy powodzenia w Ekstralidze. Naszym dziewczynom serdecznie dziękujemy za walkę , ambicję i  zaangażowanie  nie tylko w tym meczu ale w całym sezonie , gdyż był on dla nas bardzo udany. Przypomnimy, w 18 spotkaniach Rolnik zdobył 42 punkty  zdobywając 59 bramek, tracąc natomiast 17 .Rolniczki 14 razy zwyciężyły  miały 3 remisy oraz doznały 2 porażek.