Aktualności

1L Wysoka wygrana Rolnika

• autor: klausik, 2011-03-20 22:40

ULKS Mosir Sieradz - LKS Rolnik B. Głogówek 1:9 0:4)

bramki dla Rolnika : Jagoda Sawicka 1',  Regina Kaczmarczyk 25'75' Agata Sobkowicz 42' Magdalena Łuczak 45 +3' 50'90'  Emilia Pawłowska 58' 78'

Skład Rolnika :Madej (Spital  60')- Stroka , Bielska (Kiersztajn 85') Kościelniak, Rudner ( Wiecheć 80'), Pawłowska, Łuczak, Sawicka (Rychlik 39') Sobkowicz, Kaczmarczyk, Sotor

Zdjęcia Tutaj

Piłkarki Rolnika B. Głogówek w swoim pierwszym meczu rundy wiosennej w Sieradzu rozbiły tamtejszy ULKS Mosir 9:1. Już  od pierwszych minut nasze zawodniczki groźnie atakują w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się  Regina Kaczmarczyk jednak zostaje ona nieprzepisowo zatrzymana  przed polem karnym za co zawodniczka Sieradza otrzymała żółta Kartkę. W naszej drużynie do piłki podeszła Jagoda Sawicka , która bezpośrednio z rzutu wolnego zdobywa prowadzenie dla Rolniczek . W 3 minucie Mosir zaatakował jednak świetnie interweniowała w naszym zespole debiutująca w I lidze bramkarka Delfina Madej. W odpowiedzi w 6 minucie po akcji Rudner  Sobkowicz Sotor ta ostatnia strzela prosto w bramkarkę gospodarzy. W 10 minucie Jagoda Sawicka z rzutu wolnego strzela obok bramki. Zaledwie dwie minuty później Ilona Sotor zagrywa do Emilii Pawłowska , która niestety strzela obok bramki. W 25 minucie Ilona Sotor  zagrywa do Reginy Kaczmarczyk która mijając bramkarkę zdobywa drugą  bramkę dla Rolnika. W 28 minucie  w odpowiedzi Mosir groźnie zaatakował strzał na rzut rożny wybija Delfina Madej .Zaledwie 3 minuty później Rolniczki mają kolejną świetnią sytuację  po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Agata Sobkowicz strzela na bramkę Sieradza jednak bramkarka na raty broni.   W 34 minucie Agata Sobkowicz znalazła się w sytuacji sam na sam jednak pojedynek wygrywa bramkarka Sieradzu. W 39 minucie niestety  z powodu kontuzji  kolana boisko zmuszona była opuścić Jagoda Sawicka a w jej miejsce wprowadzona została  Żaneta  Rychlik. W 42 minucie spotkania w końcu przełamała się Agata Sobkowicz która z podania Magdaleny Łuczak  podwyższa wynik .W doliczonym czasie w pierwszej  połowy po akcji Kaczmarczyk –Sotor – Sobkowicz swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobywa  kapitan zespołu Magdalena Łuczak.

W drugiej części spotkania  Rolnik nie zwalnia tempa  atakując groźnie bramkę gospodarzy. Na efekty nie trzeba było długo czekać w 50 minucie  po rzucie rożnym wykonanym przez Katarzynę Rudner  piłka na przed pole wybija bramkarką Sieradza jednak przytomnie zachowała się Magdalena Łuczak  zdobywając kolejną bramkę dla drużyny z Głogówka .Zaledwie 10 minut później  Emilia Pawłowska  zdobywa swoją pierwszą bramkę a zarazem szóstą bramkę dla naszej drużyny. W  61 minucie spotkania następuje zmiana  w drużynie Rolnika  Justyna Spital zastępuję Delfinę  Madej jednocześnie debiutuję w rozgrywkach o mistrzostwo pierwszej ligi. Mimo wielu dogodnych sytuacji  zawodniczki  z Głogówka nie podwyższają wyniku . W 80 minucie  Mosir zdobywa swoją pierwszą bramkę jak później się okazało honorową .W 80 minucie spotkania  następuję kolejna zmiana w drużynie gości za Katarzynę Rudner  wprowadzona została Gabriela Wiecheć.  Minutę później  mamy kolejna bramkę po akcji  Sotor- Sobkowicz Łuczak Agata Sobkowicz przeprowadza indywidualną akcję ale  trafia w słupek  jednak   celnie dobija Regina Kaczmarczyk zatem na boisku mamy 7:1. Minutę później Emilia Pawłowska  wykorzystuje podanie Reginy Kaczmarczyk i zdobywa drugą bramkę w tym spotkaniu a zarazem ósmą dla Rolnika. W 85 minucie spotkania w drużynie Rolnika jest ostatnia zmiana za Andzelikę Bielską  wprowadzona została Beata Kiersztajn. W 90 minucie spotkania Rolniczki zdobywają dziewiątą bramkę Emilia Pawłowska zagrywa do Magdaleny Łuczak , która strzałem pod porzeczkę ustrzeliła hattricka  w dzisiejszym meczu.  Blisko  ustrzelenia  hattricka była także Emilia Pawłowska która w  doliczonym czasie gry po rzucie rożnym wykonanym przez Agatę Sobkowicz  trafia w słupek .

W pierwszym meczu rundy wiosennej Rolniczki mimo braku kilku podstawowych zawodniczek zaprezentowały dobrą piłkę . Debiutantki w niedzielnym spotkaniu pokazały się z dobrej strony.