1 L Derby dla Rolnika

• autor: klausik, 2010-10-31 17:45

LKS Rolnik B. Głogówek - KS Unia Opole 6:0 ( 5:0)

Bramki Ilona Sotor 11, 20, 40 , Jagoda Sawicka 22, Ewa Tarnowska 26. Agata Sobkowicz 52

Żółta Kartka – Marzena Grzelińska ( Unia)

Sędzina Główna – Justyna Zając ( Lubuskie)

Rolnik Józefczyk- Stroka, Rudner, Kościelniak, Bielska (Cholewa 60), Sawicka , Łuczak, Tarnowska ( Miadzielec 77), Pawłowska, Sobkowicz (Zygmund 85) , Sotor ( Kaczmarczyk 75)

Unia  Turek –Nartowska K, Grzelińska, Maibach, Fleger, Piechota,Nartowska A, Cziba, Derega , Zurawska, Żarska,  zagrały także Nartowska N,Kochanek,Gierczycka, Baginska , Stotko,

Zdjęcia Autorstwa Mariusza Matkowskiego Tutaj   za udostępnienie zdjęć dziękujemy

Relacja czytaj więcej

Piłkarki  Rolnika B. Głogówek w derbowym pojedynku pokonują KS  Unię Opole 6:0. Pierwsze minuty meczu toczyły się w środku pola a zawodniczki z jednej i drugiej strony oczekiwały na ruch przeciwniczek W 11 minucie spotkania na strzał z 20 metra decyduje się Ilona Sotor ,która  zdobywa prowadzenie dla Rolnika.

W odpowiedzi Marzena Grzelińska  w 16 minucie z rzutu wolnego zagraża bramce Rolnika , gdzie Anna Józefczyk  wybija piłkę na rzut rożny.

Z minuty na minutę zawodniczki Rolnika atakowały coraz groźnie bliskie zdobycia  bramki były Jagoda Sawicka oraz Agata Sobkowicz. Jednak dopiero w 20 minucie zawodniczki Rolnika znalazły sposób na pokonanie po raz drugi bramkarki KS Unii Opole, Ilona Sotor wykorzystując podanie Magdaleny Łuczak podwyższa na 2 :0.

Zawodniczki z Głogówka idą za ciosem  i zaledwie 2 minuty później Jagoda Sawicka przejmuje piłkę wybitą przez Joannę Żarską i bez  wahania decyduje się na strzał . Jej atomowe uderzenie ląduje w siatce KS Unia Opole.Zatem po 22 minutach spotkania Gospodynie prowadzą 3 :0

W 26 minucie spotkania Ewa Tarnowska podwyższa na 4:0.

W odpowiedzi blisko zdobycia honorowego trafienia była Małgorzata Piechota która wykorzystując nieudana próbę spalonego  przez drużynę Rolnika strzela obok bramki  mimo dalekiego wyjścia Anny Józefczyk.

W 40 minucie spotkania  Ilona Sotor zdobywa  swoją trzecia bramkę w tym spotkaniu  a razem piąta dla Rolnika. Marzena Grzelińska  nie przepisowo próbowała zapobiec utraty bramki faulując  Ilonę Sotor za co otrzymała żółtą kartkę. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 5;0 dla Rolnika.

W drugiej części spotkania gra nieco osłabła mimo przewagi gospodyń kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli tylko jedną bramkę Agaty Sobkowicz w 52 minucie spotkania która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego  Jagody Sawickiej . Drużyna KS Unia Opole zagrała dobrze w defensywie przerywając ataki zawodniczek w Głogówka. Sporadycznie zawodniczki  atakowały na bramkę Rolnika gdzie dobrze interweniowała Józefczyk. W 60 minucie spotkania wprowadzona do gry została Karolina Cholewa zastąpiła ona Andzelikę Bielską . Nasza drużyna w drugiej części spotkania oddawała za mało strzałów na bramkę mimo ogromnej przewagi.  W końcówce  spotkania na boisku pojawiły się Marlena Miadzielec oraz Regina Kaczmarczyk. które to zstąpiły Ewe Tarnowską oraz Ilonę Sotor . Swojego Debiutu w pierwszej lidze doczekała się także Aneta Zygmund która to w 85 minucie spotkania zastąpiła Agatę Sobkowicz. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie .W derbach Opolszczyzny drużyna Rolnika okazała się zespołem lepszym jednak mimo kłopotów kadrowych zawodniczki  KS Unii Opole w dzisiejszym spotkaniu zagrały ambitnie. na tyle ile potrafiła..

Rolniczki utrzymują fotel lidera Gratulujemy !!! wyprzedzając drużynę Tuszyn o 2 pkt oraz drużynę Golden Bydgoszcz o 3 pkt. z którą to rozegramy kolejny mecz 6 listopada o godzinie 13:00 w Bydgoszczy.

autor: ~11 2010-10-31 19:58:38

avatar Nie mogłobyć inaczej:) Gratuluję dziewczyny:*

autor: ~betii 2010-11-01 10:09:13

avatar JESTEŚCIE NAJLEPSZE!!-GRATKI ROLNICZKI!!!!:):)