• autor: Plomcior, klausik, 2009-10-04 21:59

ROLNIK B.GŁOGÓWEK

3:0 ( 1:0 )

MUKS DARGFIL TOMASZÓW MAZOWIECKI

Dziś mija 7 kolejka rozgrywek pierwszoligowych gdzie Rolnik B. Głogówek podejmował Tomaszów Mazowiecki. Rolnik ten mecz rozpoczął dobrze i od początku narzucił swój styl gry. Zawodniczki z Głogówka miały pełną kontrolę na boisku,zdecydowanie i konsekwentnie realizowały plan taktyczny narzucony przez trenera Dyje. Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się pomyślnie dla naszego zespołu i już w 12min po pięknej akcji Magdaleny Łuczak, Emilii Pawłowskiej oraz Ilony Sotor która to wykończyła skutecznie atak prowadzimy 1:0. Mimo prowadzenia Rolniczki nie mogły sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia gdyż parę minut  później jedna z napastniczek Tomaszowa oddaje strzał w światło bramki lecz na szczęście gospodyń piłka trafia w poprzeczkę. Mimo iż Rolnik nie był w tym meczu faworytem to nie pozwolił gościom strzelić kontaktowego gola a sam śmiało atakował. Przyjezdne w pierwszej połowie groźnie zaatakowały jeszcze raz ale czujność Anny Józefczyk nie zawiodła i bramkarka Rolnika wybija piłkę na rzut rożny. Rolniczki częściej atakowały a w około 30min po dośrodkowaniu Izabeli Rutkowskiej, Ilona Sotor niestety kieruje piłkę nad poprzeczką rywalek. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem 1:0 dla gospodyń. Po przerwie obie drużyny rozpoczynają drugą połowę w tych samych składach. Rolnik po gwizdku Izabeli Kowalskiej-Cichosz głównej sędziny meczu obawiał się groźnych ataków Tomaszowa lecz na całe szczęście ofensywa tego zespołu nie mogła sobie poradzić z naszą obroną. Zawodniczki z Głogówka mimo prowadzenia wiedziały że przy tak dobrym przeciwniku nie mogły pozwolić sobie na żaden błąd. W tej części meczu najgroźniejsze akcje Rolnika rozgrywane były prawym skrzydłem a główna ich bohaterka była Emilia Pawłowska która to wiele razy kończyła akcje strzałem bądź celnym podaniem do swoich koleżanek z środka pomocy jak i ataku. I w końcu w 62 min meczu po akcji Pawłowskiej i Łuczak która to dośrodkowuje piłkę na 5m pola karnego gdzie nie pilnowana Jagoda Sawicka ze spokojem zdobywa drugą bramkę dla swojego klubu. Trzy minuty później Emilia Pawłowska która rozegrała fantastyczny mecz wyprowadza kolejną akcję prawą stroną podaję futbolówkę do Magdaleny Łuczak która to popisuje się pięknym strzałem w samo „okienko” i jest już 3:0 dla Rolnika. Sędzina główna nie miała za dużo pracy w tym meczu i tylko w 66 minucie ukarana żółtą kartką została zawodniczka z Tomaszowa. W 70 minucie na boisko za Gabriele Wiecheć wchodzi Karolina Cholewa a po dziesięciu minutach trener Stanisław Dyja dokonuje kolejną zmianę za bardzo dobrze spisującą się w tym meczu Iwonę Tarnowską wchodzi na lewą pomoc Marlena Trepka. Rolniczki w tym meczu mogły strzelić jeszcze nie jedną bramkę lecz strzały były zazwyczaj niecelne i mijały bramkę przeciwniczek. W 90 minucie trener gospodyń dokonuje taktycznej zmiany i za Jagodę Sawicką wchodzi Marlena Miadzielec. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 a na konto Rolnika B. Głogówek wędrują cenne 3 punkty. Cieszymy się z zwycięstwa ale bardziej z dobrej gry naszych zawodniczek i mamy nadzieje że dobra dyspozycja utrzyma się do końca rundy jesiennej. Po meczu poprosiliśmy asystenta trenera Krzysztofa Pałkę o obiektywną analizę meczu który to stwierdził „wydaje mi się, że wygraliśmy w pełni zasłużenie. Rywal postawił nam twarde warunki w pierwszych 10 minutach. Potem nasza gra się uspokoiła, zaczęliśmy grac pewniej i spokojniej, czekając na swoja szanse w kontratakach. Tak też padły wszystkie 3 bramki dla nas. Nie mam w zwyczaju chwalić indywidualnie zawodniczek, jednak dzisiaj zrobię wyjątek. Na olbrzymie słowa pochwały zasłużyły Emilia Pawłowska oraz Iwona Tarnowska.Cieszy  ,że przełamały się napastniczki oraz to, że kolejny raz udało się nam zachować czyste konto w czym zasługa konsekwentnie i twardo grającej obrony”