statystyki szczegółowe

Aktualności

Derby Dla Rolnika

• autor: klausik, 2009-08-23 15:13

Piłkarki Rolnika B. Głogówek w swoim pierwszym meczu w sezonie 2009/2010 przy porywającym dopingu kibiców  pokonały w derbowym pojedynku w Opolu tamtejszą Unię.0;3 (0:0) Od pierwszych minut gra toczyła się głownie w środkowej części boiska.  W 20minucie spotkania na nieszczęście  Rolnika Kontuzji kolana doznaję Katarzyna Gaweł która to opuściła boisko a w jej miejsce na pole gry trener Stanisław Dyja wprowadził debiutującą w pierwszej lidze zawodniczkę Marlenę Trepka która to w poprzednim sezonie reprezentowała barwy BTP Piast Brzeg . W 30 minucie  s sytuacji sam na sam z bramkarką Opola znalazła się Ilona Sotor jednak strzela obok bramki  . W  odpowiedzi Unia miała dogodną sytuacje piłka po strzale Unitki odbija się  od Obrończyni Rolnika  a dokładniej  od Izabeli Rutkowskiej  i wylądowała na poprzecie Rolnika . Po zmianie stron Rolnik prezentował się coraz lepiej przy śpiewach kibiców rozpoczął grać pewniej , składniej i co najważniejsze  skuteczniej. W 55 minucie Rolniczki objęły prowadzane po składniej akcji gdzie  Marlena Trepka uprzedza bramkarkę Unii i zdobywa swoją pierwszą bramkę w debiucie w pierwszej lidze. Zaledwie 7 minut  Rolnik przeprowadził groźna akcje którą to przerwa nieprzepisowo zatrzymała zawodniczka Unii faulując tuż przed polem karnym Iwonę Tarnowską . Do rozegrania stałego fragmentu gry podeszły Magdalena Łuczak , Jagoda Sawicka i Ilona Sotor wykonały go popisowo myląc zawodniczki w   murze i bramkarkę Unii co ułatwiło   Ilonie Sotor w umieszczeniu piłki w bramce  Unitek. Po  stracie bramki Unia  atakowała sporadycznie jednak pewnie  spisywała się defensywa Rolnika która to kierowała Izabela Rutkowska W 72 minucie spotkania za Iwonę Tarnowska trener Rolnika wprowadza Patrycje Kiefer  debiutującą w pierwszej lidze która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy BTP Piast  Brzeg  .W 78 minucie spotkania Izabela Rutkowska wybija piłka pod bramkę Unii Opole  do której szybko podbiegła bramkarka Unia jednak wybicie jej było tak niefortunne gdyż obiło się od nogi Magdaleny Łuczak która bez żadnych problemów  umieściła piłkę w pustej bramce . Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie . W 80 minucie spotkania trener Rolnika wprowadza na boisko debiutująca w pierwszej lidze Karolinie Cholewę która zmieniła Gabriele Wiecheć W 86 minucie spotkania Marlena Miadzielec została wprowadzona na pole gry za Ilonę Sotor  Rolnik rozegrał w drugiej części spotkania ciekawe zawody czym udokumentował 3 trafieniami był zespołem przeważającym lepiej wytrzymał  to spotkanie kondycyjnie a także wykorzystał swoje doświadczenie . Po końcowym gwizdku nastąpiła ogromna radości zawodniczek jak i kibiców którzy wspólnie na płycie boiska śpiewali piosenki  jak bardzo kochają Rolnik :

W imieniu Zarządu jak i zawodniczek RB Głogówek dziękujemy swoim kibicom za doping za tak liczne przybycie  na mecz derbowy

Unia Opole - Rolnik B. Głogówek 0-3 (0-0)
0-1 Trepka - 55., 0-2 Sotor - 63., 0-3 Łuczak - 78.

Unia: Krawczyk - K. Nartowska, Zylla, Gaj, Maibach - Piechota, Szywalska, żarska (60. Gołek), Grzelińska (78.N. Nartowska) - Ficek (60. Pas-dzior), A. Nartowska. Trener Andrzej Mazurek.

Rolnik: Józefczyk - Rutkowska, Wiecheć ( 80. Cholewa), Kościelniak, Rudner - Pawłowska, M. Łuczak, Gaweł ( 20. Trepka), Tarnowska (72. Kiefer), Sotor (86. Miadzielec), Sawicka. Trener Stanisław Dyja.

Sędziowała Urszula Stanik (Wrocław). Żółte kartki: K. Nartowska, Piechota, Grzelińska. Widzów 100 ( 80 z Głogówka i Biedrzychowic).

Po meczu powiedzieli :

LKS Rolnik B.Głogówek :

Marlena Trepka Jestem niezmiernie szczęśliwa z udanego wkomponowania się w nową drużynę. Radość zwiększa strzelona bramka i trzy punkty -. - Stanowimy zgrany kolektyw, w którym rywalizacja o miejsce w drużynie jest bardzo zacięta

Magdalena Łuczak  Jechałyśmy do Opola nie kryjąc respektu przed beniaminkiem pierwszej połowy potwierdził nasze obawy. W miarę upływu czasu zaczęło procentować nasze dobre przygotowanie i doświadczenie.

Trener Stanisław Dyja W ciągu trzech dni zanotowaliśmy dwa znaczące sukcesy - zdobyliśmy złoty medal na XII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS i udanie zaczęliśmy sezon w I lidze

KS Unia Opole

Marzena Grzesińska - Nie spodziewałam się takiej kiepskiej inauguracji w I Lidze - Bardzo późno dołączyłam do zespołu, stąd brak zgrania z moimi koleżankami. Jest wiele przyczyn porażki, główna to braki w przygotowaniu kondycyjnym.

Małgorzata Piechota - Nasze rywalki przewyższały nas doświadczeniem, dobrym przygotowaniem kondycyjnym i sprawnościowym