I Liga Rolnik- Gryf -

• autor: klausik, 2009-04-19 20:22

Wczoraj piłkarki Rolnika rozegrały swój kolejny mecz ligowy. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna Gryf Szczecin, która obecnie jest na 2 miejscu w tabeli. W tym spotkaniu Rolnik wystąpił w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji nie mogły zagrać Marlena Miadzielec oraz Katarzyna Gaweł, trener nie mógł także skorzystać z naszej najlepszej snajperki Anny Wojtkiewicz. Zatem od pierwszych minut zagrały Natalia Pieronek oraz debiutująca w I lidze Olga Szewczak.

Już od pierwszego gwizdka obie drużyny ruszyły do ataku.W 2minucie meczu akcję przeprowadza Sotor wraz z  Szewczak jednak po zagraniu ręką zawodniczki Gryfu sędzia tego spotkania Pani Urszula Stanik dyktuje rzut wolny. Strzał Ewy Łuczak piąstkuje  bramkarka Gryfu jednak Natalia Pieronek dobija piłkę i mimo kolejnej interwencji Szymańskiej piłka przekracza linię bramkową - Rolnik wychodzi na prowadzenie. Po stracie bramki drużyna gości zaczęła coraz groźniej atakować jednak defensywa Rolnika, którą to kierowała Izabela Rutkowska wielokrotnie łapała zawodniczki Gryfu na pozycji spalonej. Z upływem czasu Gryf za sprawą Anety Legęć kilkakrotnie strzela na naszą bramkę jednak na posterunku była dobrze spisująca się bramkarka Anna Józefczyk.

W 20 minucie spotkania Emilia Pawłowska znajduje się w sytuacji sam na sam z Anną Szymańską, niestety górą z tego pojedynku wychodzi bramkarka gości. W odpowiedzi Anna Szymańska z rzutu wolnego strzela w światło bramki, gdzie dobrze ustawiona była bramkarka Rolnika. W 30 minucie spotkania kolejny rzut wolny w okolicach 20 metra ma Rolnik -  Piłkę ponownie ustawia Ewa Łuczak jednak tym razem po jej strzale Szymańska przerzuca piłkę nad poprzeczką. Najgroźniejszą sytuację Gryf przeprowadził w 40 min., gdzie Aneta Legęć znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką gospodarzy, ta jednak zdecydowanym wyjściem przed własne pole karne ratuje swój zespół przed utratą bramki. Goście po tej sytuacji domagali się rzutu wolnego, mimo protestów zawodniczek i trenera Gryfu - Pani Urszula Stanik nie ma wątpliwości, że to zagranie zawodniczki Rolnika było jak najbardziej zgodne z przepisami.

W 44 minucie Gabriela Wiecheć doznaje kontuzji stawu skokowego a w jej miejsce na pole gry trener Stanisław Dyja wprowadza Jagodę Sawicką.W drugiej części spotkania w drużynie gości następuje  podwójna zmiana. Trener Gryfu wprowadza powracające po kontuzji Zdunek    i Pałaszewską . Goście zaczęli coraz groźniej atakować jednak Anna Józefczyk swoimi interwencjami ratowała naszą drużynie broniąc strzały Zdunek i Legęć oraz wygrywając pojedynki sam na sam. Gra w drugiej części spotkania  bardzo się zaostrzyła o czym świadczy duża ilość żółtych kartek i długie przerwy w grze. W ostatniej akcji meczu w doliczonym czasie gry faulowana w polu karnym przez Annę Szymańską zostaje Ilona Sotor - bramkę z rzutu karnego zdobywa Natalia Pieronek.

Po końcowym gwizdku w drużynie Rolnika nastąpiła ogromna radość, gdyż mimo problemów kadrowych Rolnik po dobrej grze oraz walce do końca pokonał vice lidera grupy Zachodniej. Kibice zgromadzeni na trybunach nie kryli swojego  zadowolenia i pod koniec wczorajszego meczu oklaskując swoje zawodniczki głośno śpiewali „Ja Kocham Rolnik…”.

skład Czytaj więcej

Rolnik B. Głogówek - TKKF Gryf Szczecin 2:0 (1:0)
Pieronek 2 i 90+8 k

Żółte kartki: Kościelniak, Wiecheć - Szymańska, Piekarz, Piotrów, J. Piotrowska, Legęć.

Sędziowała: Urszula Stachnik (Dolnośląski ZPN).

Rolnik: Józefczyk - Rutkowska, K. Rudner, Wiecheć (44. Sawicka), Kościelniak, Pawłowska, E. Łuczak, M. Łuczak, Szewczak, Pieronek, Sotor.

Gryf: Szymańska - Piekarz, Piotrów, Bernatowska (87. Kamińska), Krakowska, J. Piotrowska (46. Pałaszewska), Żyła (46. Zdunek), Kornacka, Wojciechowska, Świąder.

autor: ~autor 2009-04-19 23:03:35

avatar piekna piłka w wykonaniu obu druzyn,walka do konca Rolnik zdobyl 2 bramki Gryf nie wykorzystał swoich sytuacji a tez miał ich sporo.Gratulacje dobry wystep obu zespołow

autor: ~klausik 2009-04-19 23:08:59

avatar Zgadzam się z Tobą  że  obie drużyny zagrały dobry mecz gdzie nie brakowało strzałów i  walki . My miałyśmy szczęście i wykorzystałyśmy swoje sytuacje Gryf też miał ich sporo. Mimo wszystko mogę powiedzieć , że obie bramkarki  dnia były w dobrej dyspozycji. Drużyną dziękuje za pokazanie dobrej gry na miano meczów 2 i 3 drużyny w tabeli pozdrawiam

autor: ~Ogień - 13 - 2009-04-20 17:42:59

avatar BRAWO ROLNIK BRAWO !!!!

autor: ~beti 2009-04-20 22:19:01

avatar szkoda że nie byłam na tym meczu :(-super grałyście dziewczyny!!-pozdrawiam gorąco wszystkie Rolniczki!!! wielkie gradki!!-dzięki Klausik za pracę jaką wkładasz w to, aby stronka była na bierząco.

autor: ~merszu 2009-04-22 19:01:31

avatar gratuluje dziewczyny tak dobrego meczy. :)) trzymajcie tak dalej. !!! pozdrawiam. ;*