Rolnik B. Glogówek - Unia Opole 2:2 (2:0)

żółte kartki: Wiecheć ,E. Łuczak- Sołtys

Rolnik: Józefczyk - Stroka, Wiecheć(75 Kiefer), Kościelniak, Rudner, M. Łuczak, Pawłowska, Sawicka, E. Łuczak, Trepka (60 Kaczmarczyk), Miadzialec (80 Bielska )

Unia: Sówka - Bosacka, Gaj, Sotłys, K. Nartowska, Maibach, Grzelińska, A. Nartowska, Pasdzior, Zylla, Żarska

Sędzia Główna  : Aleksandra Guzek

Relacja i filmik czytaj więcej

Do meczu derbowego nasze zawodniczki podeszły bardzo poważnie lecz w pierwszych minutach przewagę obgiął zespół Unii. Na szczęście nasze dziewczyny szybko podjęły walkę co udowodniły  zdobytą bramką Emilii Pawłowskiej  w 29 minucie spotkania . Zaledwie 3 min później Ewa Łuczak decyduje się na strzał z dalszej odległości i zdobywa drugą bramkę dla Rolnika . W Odpowiedzi Unia Groźnie zakatowała za sprawą  Anii Nartowskiej do wyjścia za szesnastki zmuszona była Anna Józefczyk  jednak asekuracja Magdaleny Łuczak sprawiła że wynik nie uległ zmianie .W 40 minucie Jagoda Sawicka wykonywała rzut wolny piłkę na rzut nożny piąstkuje Dominika Sówka. Do końca pierwszej połowie wynik spotkania utrzymał się prowadzenie gospodarzy 2 :0

Po przerwie nasze dziewczyny jakby  pewne swojego wyniku tylko obserwowały poczynania drużyny przeciwnej .Ataki były coraz groźniejsze .Po stracie pierwszej bramki w nasze szeregi wdarł się jeszcze większy chaos co widzimy na kilka minut przed końcem meczu. Po tragicznym błędzie naszej bramkarki A. Józefczyk tracimy 2 bramkę mecz kończy się remisem 2 do 2  .My tracimy 2 cenne punkty a unia zdobywa swój pierwszy punkt w 1 lidze drużynie gości gratulujemy walki do końca a naszym dziewczynom ten mecz powinien dać dużo do myślenia.