Futsal U-16 Rolnik Czwarty w Polsce

• autor: klausik, 2014-12-08 20:10

Czwarte miejsce w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet w futsalu wywalczyły zawodniczki Rolnika B. Głogówek, które w meczu o brązowy medal uległy Pradze Warszawa 1:2. Miłym akcentem mistrzostw jest zdobycie tytułu królowej strzelców przez Kingę Ejzel, która w 5 spotkaniach zdobyła 17 bramek.

W fazie grupowej nasze zawodniczki pokonały UKS-em LO II Chrzanów 9:0 ( bramki zdobyły : Aleksandra Dubiel 3, Natalia Kucharska 2, Natalia Lipka 2, Natalia Koptoń, Kinga Ejzel) oraz Victorię Gaj 13:1 (bramki zdobyły Kinga Ejzel 10, Aleksandra Dubiel 2, Natalia Lipka

W meczu ćwierćfinałowym Roczniki pokonały Bronowiankę Kraków 6:2   bardzo dobrze w bramce spisywała się Marta Cyganiuk a bramki w tym meczu zdobyły Kinga Ejzel 4, Natalia Kucharska oraz Aleksandra Dubiel

W półfinale po golach Aleksandry Dubiel i Ejzel "Rolniczki” prowadziły już 2-0 z Unifreeze Górzno, ale ostatecznie przegrały 3-4 i tym samym zagrały o brązowy medal.

W decydującym - o tym kto stanie na najniższym stopniu podium - spotkaniu z Pragą Warszawa Ejzel dała ekipie z Głogówka prowadzenie 1-0, ale i tym razem nie udało się go utrzymać. Po przerwie rywalki dwa razy trafiły do siatki i wygrały. Naszym pozostała 4. lokata w Polsce, co i tak jest sporym osiągnięciem małego klubu. W finale Unifreeze wygrało po dogrywce 3-2 ze Sztormem Gdańsk.

Ejzel została królową strzelczyń turnieju, zdobywając 17 bramek w pięciu spotkaniach. Trzecia lokata przypadła w tej klasyfikacji Aleksandrze Dubiel (8 goli).

Nasz zespół wystąpił w składzie: Kinga Ejzel, Dominika Kiełtyka, Natalia Kucharska, Natalia Wojdyła, Aleksandra Dubiel, , Nicola Konefał, Natalia Lipka, Marta Cyganik, Ewa Duda, Natalia Koptoń, i Iwona Dannhesig.