statystyki szczegółowe

Aktualności

1 L Trzy punkty Dla Rolnika. Trzy Debiuty

• autor: klausik, 2014-10-28 16:40

Piłkarki Rolnika B. Głogówek w meczu wyjazdowym zdobyły komplet punktów pokonując drużynę UKS Widok Lublin aż 0:6. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobyła Agata Sobkowicz po jednej dołożyły Ania Suchanek oraz Ilona Sotor. W niedzielnym spotkaniu w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi kobiet swój  debiut odnotowały : Natalia Lipka, Kinga Ejzel, Ewa Duda. Należy także wspomnieć, że po półrocznej przerwie do Kadry I – ligowej powróciła Beata Kiersztajn.

Początek spotkania to przewaga naszej drużyny, która stwarzała sobie kilka sytuacji podbramkowych. Jednak strzały Agaty Sobkowicz , Ilony Sotor minimalnie mijały światło bramki. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni w Lublinie musieli poczekać 23 minuty, wtedy Daria Kasperska zagrywa piłkę w kierunku Agaty Sobkowicz, która precyzyjnym strzałem zdobywa prowadzenia dla naszej drużyny. W 30 minucie spotkania kolejną świetną sytuację miały nasze zawodniczki do dośrodkowania Ilony Sotor wyskoczyła Anna Suchanek, jednak poprzeczka ratuje Widok od utraty kolejnej bramki. Co nie udało się Ani Suchanek w 30 minucie, udało się zaledwie 7 minut później, kiedy świetnym strzałem wykończyła akcję Sotor – Pawłowska podwyższając 0:2 dla naszej drużyny. Gospodynie w tym spotkaniu szukały swojej sytuacji jedynie z kontrataku, lecz dobrze prezentowała się w tym dniu nasza obrona przerywając ataki Widoku. Jeszcze w pierwszej połowie nasze zawodniczki powinne  prowadzić 0:3 jednak Maria Hadelko po minięciu bramkarki gospodyń nie trawiła w pustą bramkę zatem do przerwy Rolniczki w Lublinie prowadziły 0:2.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie Rolniczki nadal stwarzały sobie sytuację , jednak na kolejną bramkę kibice zgromadzeni na trybunach musieli poczekać do 57 minuty spotkania wtedy to Agata Sobkowicz wykorzystuje prezent od pomocniczki Widoku i po indywidualnej akcji pokonuje bramkarkę mamy zatem 0:3. W 70 minucie spotkania w szeregach Rolnika nastąpiła zmiana za Marię Hadelko do gry wprowadzona została Natalia Lipka dla której jest to debiut w rozgrywkach o mistrzostwo I Ligi. Minutę później kolejną okazję do podwyższenia miały nasze zawodniczki, jednak strzał Beaty Kiersztajn zatrzymała bramkarka Widoku. Zaledwie 60 sekund później nieprzepisowo powstrzymana została Emila Pawłowska przez Natalie Kuziel za co zawodniczka Widoku otrzymała żółtą Kartkę. Do rzutu wolnego podeszła Daria Kasperka, której dośrodkowanie na bramkę zamieniła Ilona Sotor. W 76 minucie Agata Sobkowicz podwyższa na 0:5 trzecią asystę w tym meczu zanotowała Daria Kasperska. W 80 minucie spotkania w drużynie Rolnika nastąpiła kolejna zmiana za Beatę Kiersztajn wprowadzona w debiucie została Kinga Ejzel. Festiwal strzelecki zakończyła w 83 minucie Agata Sobkowicz, która wykorzystała zagranie Ilony Sotor zdobywając szóstą bramkę dla Rolnika ,a zarazem czwartą w tym spotkaniu. Dwie minuty później nastąpiła ostatnia zmiana w zespole Rolniczek za Aleksandrę Dubiel wprowadzona do gry została Ewa Duda dla której był to również pierwszy występ w rozgrywkach o mistrzostwo I Ligi.

Rolniczki wysoko pokonały drużynę Widoku Lublin, jednak należy wspomnieć, że zespół gospodarzy miał swoje sytuacje m.in. nie wykorzystał sytuacji sam na sam w drugiej połowie meczu, a także w jednej sytuacji świetną interwencją popisała się Jessica Ludwiczka.

Rolnik obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli z 22 punktami. Zaległy mecz z ULKS Bogdańczowice zostanie rozegrany 9 listopada o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie .

UKS Widok Lublin- LKS Rolnik B. Głogówek 0:6 (0:2)

Bramki : Agata Sobkowicz 23, 57, 76, 83, Anna Suchanek 37, Ilona Sotor 72