statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

Hit Kolejki dla Rolnika. Lider w G³ogówku

• autor: klausik, 2014-08-25 15:34

W dniu wczorajszym pi³karki Rolnika B. G³ogówek w hicie kolejki pokona³y dru¿ynê PWSZ Wa³brzych 3:1 i po drugiej kolejce nadal lideruj± w Grupie Po³udniowej.

Rolniczki do tego meczu przyst±pi³y bardzo zmotywowane wiedz±c ¿e  Beniaminek  z Wa³brzych w tym okienku transferowym bardzo siê wzmocni³, pozyskuj±c kluczowe zawodniczki min. do¶wiadczona bramkark± Reprezentacji Polski Seniorek  Dari± Antoñczyk, która w poprzednim sezonie reprezentowa³a klub Ajaks Amsterdam , Magdalenê Konopa, Aleksandrê Bosacka, Kamila Okoñ Zag³êbie Lubin oraz Klaudiê Mi³êk, Edytê Botor i Dariê Plutê. Mecz móg³ siê podobaæ kibicom obfitowa³ waleczno¶ci, ambitna walk± z obu stron, wielu ciekawych sytuacji podbramkowych oraz bramek.

Pierwsza czê¶æ spotkania toczy³a siê g³ownie w ¶rodkowej strefie boiska. Z up³ywem czasu obie dru¿yny stwarza³y sobie sytuacje strzeleckie. Najlepsze okazjê w dru¿ynie gospodarzy mia³y Kamila Okoñ, Klaudia Mi³ek jednak na posterunku by³a Jessica Ludwiczak.Nasze zawodniczki te¿ mia³y swoje sytuacjê jednak ¶wietnie nad przedpolu bramkowy zachowywa³a siê Reprezentantka Polski Daria Antoñczyk. Kluczow± akcjê w 40 minucie przeprowadzi³y Rolniczki  wtedy to Anna Suchanek ¦wietnie zagrywa do Agaty Sobkowicz, która zdobywa prowadzenie dla naszego zespo³u. Po zmianie stron z minuty na minutê nasza dru¿yna przewa¿a³a co uda³o siê udokumentowaæ drug± bramk± dla naszego zespo³u po strzale Marii Hadelko w 55 minucie, która wykorzysta³a zagranie od Emilii Paw³owskiej. Mecz w Wa³brzych trochê zaostrzy³ o czym mówi± ¿ó³te kartki, które to Sêdzia Niedzielnego spotkania Pani Sonia Zawisz pokaza³a Annie Suchanek w 57 minucie spotkania oraz Aleksandrze Bosackiej w 59 minucie spotkania. W 73 minucie meczu na p³ycie boiska pojawi³a siê Agata Sudo³ powracaj±ca do gry po kontuzji, która to zast±pi³a Dariê Kaspersk±. Zaledwie 60 sekund pó¼niej w dru¿ynie Rolnika nast±pi³a kolejna zmiana Karolina Gogolin zast±pi³a Mariê Hadelko. Gospodynie walczy³y ambitnie do samego koñca zdobywaj±c honorow± bramkê w 87 minucie spotkania po strzale Katarzyny Brzeskiej. Jednak kolejny raz charakter pokaza³y nasze dziewczyny w 88 minucie podwy¿szaj±c na 3:1 po bramce Agary Sobkowicz, która wykorzysta³a bardzo dobre zagranie Agaty Sudo³. Blisko zmniejszenia strat by³y w koñcówce meczu zawodniczki z Wa³brzycha jednak pi³kê zmierzaj±c± do pustej bramki wybi³a Katarzyna Rudner. W 90 minucie spotkania nast±pi³a kolejna zmiana w naszym zespole wprowadzona do gry zosta³a  Aleksandra Dubiel, która zast±pi³a zdobywczyni dwóch bramek dla naszej ekipy Agatê Sobkowicz.

Rolniczki po bardzo dobrej grze zdobywaj± kolejne trzy punkty i z dorobkiem 6 punktów lideruj± w Tabeli Po³udniowej. Ju¿ za tydzieñ nasze zawodniczki w niedziele 31.08.2014 o godzinie 11:00 rozegraj± kolejne ciê¿kie spotkanie tym razem naszym przeciwnikiem bêdzie zespól UJ Kraków. Ju¿ teraz wszystkich sympatyków zapraszamy do G³ogówka.

PWSZ Wa³brzych - LKS Rolnik B. G³ogówek 1:3 (0:1)