Rolnik Mistrzem Polski!

• autor: klausik, 2014-04-21 11:54

[foto. Karol Kowieski]

Zawodniczki Rolnika B. Głogówek, po raz trzeci z rzędu zdobyły tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski Kobiet w futsalu U-18. W finale imprezy, zespół z Głogówka rozgromił Gola Częstochowa 8:1!

Drużyna trenerów Stanisława Dyji i Krzysztofa Pałki była uważana za jednego z faworytów turnieju, co potwierdziła już w pierwszym swoim występie, gromiąc

KS Rysy Bukowina Tatrzańska 9:0, po bramkach Agaty Sobkowicz – 5, Mari Hadelko – 2 oraz Karoliny Gogolin i Anny Suchanek.

Prawdziwą piłkarską ucztę kibice mogli zobaczyć w drugim grupowym spotkaniu drużyny z Głogówka, w którym broniący tytułu Rolnik podejmował Wicemistrza Polski Rekord Bielsko-Biała. Obie drużyny zagrały doskonale taktycznie, walecznie i ambitnie. Nie brakowało walki, determinacji i ambicji.

Po fantastycznym golu Sobkowicz, zdobytym głową z ok. 12 metrów, nasza drużyna prowadziła do przerwy 1:0. Jednak to był dopiero  początek emocji. Po bramkach Hadelko dla Rolnika i Moskały dla Rekordu oraz czerwonej kartce Anety Globisz, na 3 min do końca spotkania „Rolniczki” prowadziły 2:1 i jasne było, że do końca spotkania zagrają w osłabieniu, chyba że, któraś z drużyn zdobędzie bramkę a wtedy siły się  wyrównają. Po kolejnej bramce Moskały na tablicy wyników widniał remis 2:2 a do końca meczu było ok. 2 min. Było to jednak na rękę naszemu zespołowi. Na boisku pojawiła się 4 zawodniczka a Agata Sobkowicz wyprowadziła Rolnik na prowadzenie 3:2, którego nie oddaliśmy już do końca.

Wszyscy, którzy mieli przyjemność oglądać ten pojedynek twierdzili zgodnie, że drugiego takiego meczu na tym turnieju już nie będzie, i się nie pomylili.

W półfinale Rolnik bez większych trudów ograł Victorię Gaj 8:2, a łupem brakowym podzieliły się: Sobkowicz – 3, Gogolin – 2, Kiersztajn, Hadelko ,Suchanek – 1. Rolnik oczekiwał na finałowego rywala, którym okazała się drużyna ISD AJD Gol Częstochowa. Nie dziwił nas rywal ale zaskoczył wszystkich wynik tego półfinału, w którym Gol rozgromił Rekord 6:2. Zapowiadało to niezwykłe emocje w finale.

Od pierwszych sekund było widać, że Częstochowa zamierza tylko i wyłącznie kontratakować, przez co widać było optyczną przewagę „Rolniczek”. Niestety to Gol po błędzie naszej obrony wyszedł na prowadzenie po bramce Klyty. Szybka korekta ustawienia i Sobkowicz doprowadziła do remisu. Bramka ta dodała skrzydeł podopiecznym Stanisława Dyji ale wynik w pierwszej połowie  nie uległ już zmianie.

Przerwę trenerzy z Głogówka poświęcili na ostudzenie emocji i indywidualne wskazówki dla poszczególnych zawodniczek, co było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Prawdziwą kanonadę urządziła sobie Agata Sobkowicz, która w finale zdobyła 6 bramek a po jednym trafieniu dorzuciły Kinga Pardus i  Maria Hadelko. Przewaga Rolnika nie ulegała żadnej wątpliwości a po każdej kolejnej bramce widzieliśmy taniec radości w wykonaniu trenerów z Głogówka.

Rolnik zasłużenie i bezapelacyjnie zdobył tytuł Mistrza Polski.

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny była Sobkowicz ale na uwagę zasługuję postawa Juli Klinik w bramce Mistrzyń, która kilkukrotnie popisała się świetnymi interwencjami.

Zespół LKS Rolnik B. Głogówek pokazał, że dzięki ciężkiej pracy oraz determinacji działaczy i trenerów w tak małej miejscowości można stworzyć zespół, który z duma mógł zaśpiewać po turnieju MISTRZ JEST TYLKO JEDEN!

Skład Rolnika:

Anna Suchanek, Maria Hadelko, Weronika Kauczor, Karolina Gogolin, Aneta Globisz, Justyna Czech, Beata Kiersztajn, Julia Klinik, Kinga Pardus, Agata Sobkowicz, Barbara Miszuda, Jessica Ludwiczak , Paulina Kołodziejek, Andżelika Bielska.

Trener Stanisław Dyja

II Trener Krzysztof Pałka