Ekstraklasa futsalu. RB Kocur Głogówek przegrał z Golem...

• autor: Admin, 2013-12-09 09:59
Ekstraklasa futsalu. RB Kocur Głogówek przegrał z Golem Częstochowa

Dodano: 9 grudnia 2013, 8:40 Autor: Oliwer Kubus

Piłkarki z Głogówka przegrały pierwszy mecz w ekstraklasie. Nasze futsalistki miały z Golem Częstochowa rachunki do wyrównania. W sezonie 2011/2012 mierzyły się bowiem w finale, a po emocjonującym dwumeczu złoto zdobyły piłkarki spod Jasnej Góry. W kolejnych rozgrywkach powtórzyły one sukces, z kolei podopieczne Stanisława Dyi sięgnęły po brąz. We wczorajszym pojedynku szczęście uśmiechnęło się do częstochowianek. W statystykach posiadania piłki, strzałów czy przebiegniętego dystansu przeważały gospodynie, jednak po końcowej syrenie powody do radości miały przyjezdne, które zwyciężyły 2-1. Mecz został rozstrzygnięty w drugiej połowie. Prowadzenie gościom dała, wykorzystując błąd defensywy, Małgorzata Mesjasz. Miejscowe rzuciły się do ataku, lecz w 31. min nadziały się na kontrę, którą wykończyła Aleksandra Jędrak. Nasze piłkarki zdołały za sprawą Anny Wójcik w ostatnich sekundach zmniejszyć straty. Na uzyskanie wyrównującej bramki zabrakło im czasu. - Mistrzynie kraju znajdowały się w naszym zasięgu - twierdziła Marlena Miadzielec. - Prowadziłyśmy wyrównany bój i szkoda, że schodzimy z parkietu pokonane. Fortuna nam nie sprzyjała, ale trzeba też przyznać, że w naszych akcjach brakowało trochę tempa i elementu zaskoczenia. Gospodynie stworzyły więcej klarownych sytuacji niż rywalki, jednak raziły nieskutecznością i nie potrafiły pokonać bardzo dobrze spisującej się bramkarki Karoliny Klabis. - Patrząc na przebieg meczu, bardziej zasłużonym rezultatem byłby remis - dodawała Agata Sobkowicz. - Mogłyśmy się nawet pokusić o zwycięstwo. Porażka boli, bo przeciwniczki, podobnie jak my, zamierzają walczyć o najwyższe cele. Myślę, że stać nas na mistrzostwo, choć na razie skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu. Sobkowicz jest jedną z czterech zawodniczek Rolnika występujących w seniorskiej kadrze futsalistek. - Reprezentacja dopiero powstała, zagrałyśmy dwa mecze i na tej podstawie trudno wnioskować, na co nas stać - tłumaczyła 18-latka. - Odczuwamy absencję innej z naszych kadrowiczek - Magdaleny Łuczak-Wójcik, która jest kontuzjowana - wyjaśniał trener Dyja. - Dziewczyny pracują bez zastrzeżeń i stawiają sobie wysokie cele. Dziś trafił nam się słabszy mecz, ale lepiej, że przydarzył się on w tym momencie, a nie w decydującym fragmencie sezonu. - Punkty za styl przyznaje się w łyżwiarstwie figurowym, tu liczy się to, co jest w siatce - komentował trener miejscowych Stanisław Dyja. - Tym razem wygrać się nie udało, takie życie. Zmierzyliśmy się z silnym i świetnie ułożonym taktycznie zespołem. Nikła porażka pozwala być optymistą przed rewanżem.

źródło: http://www.nto.pl